Callstay.com
Callstay.com
(888) 789-8585
Arles

Steder at bo/Arles

Hôtel Mireille

Hoteller, 3-stjernetHotel Mireille, Arles, FranceVis på kort

1 / 4
Tjekker aftenens pris

Du bliver ikke opkrævet endnu

Eller bestil det via telefon —(888) 789-8585
Meget godt

Gæsterne vurderer stedet højest for food, service og location.

8.5659Anmeldelser
  • Indtjekning fra 14.00Udtjekning senest 11.00.
  • Meget godt beliggenhedGæsterne vurderer beliggenheden 8.6 ud af 10, på Hotel Mireille.

Luksuriøse Indkvarteringer Forkæl dig selv med airconditionerede værelser, kabel-tv, luksuriøse badekåber og gratis toiletartikler på The Originals Boutique, Hôtel Mireille, Arles.

Gastronomiske Delikatesser Nyd ægte provencalsk cuisine på den tilhørende restaurant, eller begynd dagen med en afslappende morgenmad blandt morbærtræerne i den charmerende have.

Afslapning og Bekvemmelighed Slap af ved den udendørs pool, forbliv online med gratis WiFi, og afhold succesfulde møder med de tilgængelige faciliteter på stedet.

Book dit ophold nu på The Originals Boutique, Hôtel Mireille, Arles for en perfekt kombination af luksus og komfort.

Hvad dette sted tilbyder

  • Gratis WiFi til rådighed
  • Gratis Wi-Fi
  • Parkering
  • Ikke-ryger værelser
  • Airconditionering
  • Svømmebassin
  • Opvarmning
  • Terrasse
  • Familiesuiter
  • Have

Værelser

8.5

Meget godt

Bedømt 8.5 ud af 10 af 659 gæster, der har boet her.

  • Renlighed8.1
  • Service9.1
  • Beliggenhed8.6
  • Værelser8.0
  • Faciliteter8.6
  • Værdi8.0
  • Mad & drikke9.1

Gæsterne nævner

Great breakfastFriendly and helpful staffGood location
  • AndreaGermany

    ·september 2026·Par

    Erholsame Tage in Arles

    Der saubere Pool, in dem man wunderbar schwimmen und sich abkühlen kann.

    Das leckere Frühstück im schattigen Garten und die Klimaanlage im Zimmer (es war Anfang September noch ziemlich heiß). Die Lage des Hotels war…

  • christineUnited Kingdom

    ·september 2026·Par

    Good stay for photofest. Pool amazing in heatwave. Lovely breakfast.

    Pool. Breakfast. Ambiance.

  • corinneFrance

    ·september 2026·Par

    correct

    Piscine très bien -calme -familial-déjeuner correct aurait mérité un peu plus de choix ..

    Personnel aimable et bienveillant chambre spacieuse et literie confort

    wc vraiment trop exigu et étouffant en période de…

  • FrançoiseGM

    ·september 2026·Solorejsende

    Calme et accueillant

    Très bon accueil chaleureux

    Emplacement parfait calme mais proche du centre ville

    Petit déjeuner copieux fort agréable sous les arbres.

    A rafraîchir, peut-être ? ?

  • CatherineFrance

    ·september 2026·Par

    Parfait

    Le jardin

    La piscine

    La chambre

    Le rapport qualité prix

    L’hôtel n’est pas dans le centre historique mais je le savais

  • AgnesFrance

    ·august 2026·Par

    Très bon séjour à l’hôtel Mireille,’parfait pour visiter Arles

    L’accueil, le calme tout en étant proche du centre, la belle piscine.

Anmeldelser er skrevet af gæster, der har booket gennem vores leverandør og boet der, og de vises, som de er skrevet, på deres eget sprog. Kategoriscore er leverandørens vurdering af nylige anmeldelser , opdateret januar 2026.

Hvor du skal bo

Hotel Mireille, Arles, France

Gæsterne vurderer beliggenheden til 8.6 ud af 10 — meget godt.

Værd at vide

Annullering

Hvert værelse viser sine egne vilkår, før du betaler.

De fleste priser kan afbestilles gratis indtil en dato, der er angivet på værelset.

Ikke-refunderbare priser er markeret som sådan.

Husregler

Indtjekning fra 14.00 indtil 10:00 PM

Udtjekning senest 11.00

Børn velkomne

Vis mere

Ingen kæledyr

Røgfrie værelser tilgængelige

Betaling & ejendom

Betales når du booker, ikke i receptionen.

Priserne inkluderer de skatter og gebyrer, vi kan se.

Ejendommen kan tage et kort ved indtjekning for ekstraudgifter.

Vis mere

Please note that pets are allowed at an extra charge of EUR 12 per night. Parking is available for an extra EUR 13 fee. A deposit may be required at the property.

Hvad vi tjekker for dig her

  • Hvor mange værelser de vil holde ad gangen, hvor længe og på hvilke vilkår.
  • Kæledyrsgebyret og eventuel størrelsesbegrænsning, hvilket normalt er, hvor disse bookinger går i stykker.
  • Om der er plads til en pickup, trailer eller varevogn, ikke kun en bil.
  • Om prisen ændrer sig for dine datoer, og hvad den inkluderer.
  • Hvad ejendommen faktisk opkræver i receptionen oven i prisen.

Spørgsmål om Hôtel Mireille

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Hôtel Mireille?

Indtjekning er fra 14.00. Udtjekning er senest 11.00. Hvis du ankommer sent, så fortæl os det, og vi beder ejendommen om at holde værelset.

Tillader Hôtel Mireille kæledyr?

Nej — ejendommen oplyser, at kæledyr ikke er tilladt.

Er der parkering på Hôtel Mireille?

Parkering er angivet blandt overnatningsstedets faciliteter. Om det er gratis, og om en plads kan reserveres, varierer, så vi tjekker det op mod dine datoer i stedet for at love det her.

Har Hôtel Mireille en pool?

Ja — en pool er angivet blandt overnatningsstedets faciliteter. Sæsonbestemte lukninger er almindelige, så vi bekræfter, at den er åben på dine datoer.

Har Hôtel Mireille Wi-Fi?

Ja — internetadgang er angivet blandt ejendommens faciliteter.

Kan jeg booke en blok værelser på Hôtel Mireille?

Overnatningsstedet angiver møde- og banketfaciliteter, hvilket normalt betyder, at det håndterer gruppearrangementer — men hvor mange værelser det kan holde ad gangen, i hvor lang tid og til hvilken pris fastsættes fra sag til sag og fremgår ikke af nogen datafeed. Fortæl os datoerne og antallet af værelser, og vi indhenter vilkårene fra overnatningsstedet skriftligt, før der opkræves noget.

Hvordan booker jeg Hôtel Mireille?

Indtast dine datoer ovenfor og book online, eller ring til (888) 789-8585, så gør vi det for dig — inklusive ting, en bookingformular ikke kan håndtere, såsom en blok værelser, en månedspris eller en faktura til din arbejdsgiver.

Hvor ligger Hôtel Mireille?

Hotel Mireille, Arles.

Andre steder, vi booker i Arles

De har intet med bookingen ovenfor at gøre. Samme marked, prissat på samme måde, hvis denne ikke er den rigtige.

Alle ophold i Arles
Holiday in Arles: Appartement de l'AmphithéâtreHoliday in Arles: Appartement de l'Amphithéâtre9.7 · 191 anmeldelserHoliday in Arles -Appartement du Théâtre AntiqueHoliday in Arles -Appartement du Théâtre Antique9.5 · 295 anmeldelserLa BastidoLa Bastido9.5 · 262 anmeldelserArles Holiday - Le Studio ChicArles Holiday - Le Studio Chic9.6 · 126 anmeldelserArles' Haven - Le Loft du CentreArles' Haven - Le Loft du Centre9.6 · 84 anmeldelser
Au coin de la RoquetteAppartement Arles Centre HistoriqueHotel Spa Le CalendalLe Patio d'ArlesMAS DES 2 PLATANESHôtel du MuséeHoliday in Arles -Villa JacuzziHôtel de l'AmphithéâtreLoft Apartment , La Terrasse Centre Ville d'Arles,Hôtel Présent - 200m des Arènes de Arles - Encore MieuxHoliday in Arles -Maison du Centre HistoriqueLa Madeleine ArlesLe RégenceBrit Hotel AcaciasTruchet PenthouseChambre d'Hôte - Mas Le BarretMas de la ChapelleHôtel Le Relais de Poste Arles Centre HistoriqueLe BarrèmeVintage ProvenceLogis Hôtel Le RodinHôtel le Mas des Ponts d'ArlesMas BonementLa Maison des HauturesLa Résidence - Arles

Populære destinationer

  • Hoteller i Rome
  • Hoteller i London
  • Hoteller i Milan
  • Hoteller i Athens
  • Hoteller i Kissimmee, FL
  • Hoteller i Naples
  • Hoteller i Dubai
  • Hoteller i Buenos Aires
  • Hoteller i Sao Paulo
  • Hoteller i Istanbul
  • Hoteller i Marrakech
  • Hoteller i Rio de Janeiro
  • Hoteller i Cape Town
  • Hoteller i Lisbon
  • Hoteller i Florence
  • Hoteller i Budapest
  • Hoteller i Manila
  • Hoteller i Madrid
  • Hoteller i Jakarta
  • Hoteller i Málaga
  • Hoteller i Tokyo
  • Hoteller i Kuala Lumpur
  • Hoteller i Porto
  • Hoteller i Paris
  • Hoteller i Ho Chi Minh City
  • Hoteller i Florianópolis
  • Hoteller i Nairobi
  • Hoteller i Osaka
  • Hoteller i Vienna
  • Hoteller i Palermo
  • Hoteller i New Delhi
  • Hoteller i Hanoi
  • Hoteller i Davenport, FL
  • Hoteller i Cairo
  • Hoteller i Bucharest
  • Hoteller i Seville
  • Hoteller i Canggu
  • Hoteller i Ubud
  • Hoteller i Tbilisi City
  • Hoteller i Venice
  • Hoteller i Split
  • Hoteller i Barcelona
  • Hoteller i Bangkok
  • Hoteller i Mexico City
  • Hoteller i Playa del Carmen
  • Hoteller i Marbella
  • Hoteller i Panama City Beach, FL
  • Hoteller i Tulum
  • Hoteller i Prague
  • Hoteller i Albufeira
  • Hoteller i Seoul
  • Hoteller i Catania
  • Hoteller i Warsaw
  • Hoteller i Kyoto
  • Hoteller i Bogotá
  • Hoteller i Myrtle Beach, SC
  • Hoteller i Belgrade
  • Hoteller i Bologna
  • Hoteller i Melbourne
  • Hoteller i Mar del Plata
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Rome
  • Med pool hoteller i Rome
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Rome
  • Gratis parkering hoteller i Rome
  • Kæledyrsvenligt hoteller i London
  • Med pool hoteller i London
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i London
  • Gratis parkering hoteller i London
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Milan
  • Med pool hoteller i Milan
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Milan
  • Gratis parkering hoteller i Milan
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Athens
  • Med pool hoteller i Athens
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Athens
  • Gratis parkering hoteller i Athens
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Kissimmee, FL
  • Med pool hoteller i Kissimmee, FL
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Kissimmee, FL
  • Gratis parkering hoteller i Kissimmee, FL
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Naples
  • Med pool hoteller i Naples
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Naples
  • Gratis parkering hoteller i Naples
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Dubai
  • Med pool hoteller i Dubai
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Dubai
  • Gratis parkering hoteller i Dubai
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Buenos Aires
  • Med pool hoteller i Buenos Aires
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Buenos Aires
  • Gratis parkering hoteller i Buenos Aires
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Sao Paulo
  • Med pool hoteller i Sao Paulo
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Sao Paulo
  • Gratis parkering hoteller i Sao Paulo
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Istanbul
  • Med pool hoteller i Istanbul
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Istanbul
  • Gratis parkering hoteller i Istanbul
  • Hoteller i Albania
  • Hoteller i Argentina
  • Hoteller i Armenia
  • Hoteller i Australia
  • Hoteller i Austria
  • Hoteller i Azerbaijan
  • Hoteller i Belgium
  • Hoteller i Bosnia and Herzegovina
  • Hoteller i Brazil
  • Hoteller i Bulgaria
  • Hoteller i Canada
  • Hoteller i Chile
  • Hoteller i China
  • Hoteller i Colombia
  • Hoteller i Croatia
  • Hoteller i the Czech Republic
  • Hoteller i the Dominican Republic
  • Hoteller i Egypt
  • Hoteller i Finland
  • Hoteller i France
  • Hoteller i Georgia
  • Hoteller i Germany
  • Hoteller i Ghana
  • Hoteller i Greece
  • Hoteller i Hungary
  • Hoteller i India
  • Hoteller i Indonesia
  • Hoteller i Israel
  • Hoteller i Italy
  • Hoteller i Japan

Alle destinationerSteder at boHotelreservationerMånedlige & ugentlige priserVærelsesblokke & grupperTilgængelige værelserBilledkreditering

Hjælp

  • Kontakt os
  • Sådan fungerer booking
  • Ring til (888) 789-8585

Udforsk

  • Steder at bo
  • Hotelreservationer
  • Månedlige & ugentlige priser
  • Værelsesblokke & grupper
  • Tilgængelige værelser

Vilkår og indstillinger

  • Servicevilkår
  • Privatlivspolitik
  • Afbestillinger og tilbagebetalinger
  • Tilgængelighed

Om Callstay

  • Om os
  • Billedkreditering
© 2026 Callstay. Et Spotbo, Inc.-selskab.Priserne er de samme som ved direkte booking.

Fotos af deres forfattere, under de licenser, der er angivet i vores billedkreditering.