Callstay.com
Callstay.com
(888) 789-8585
Redcar

Steder at bo/Redcar

Armada Guesthouse

Gæstehuse, 3-stjernetArmada Guesthouse 28-30 Henry Street, Redcar, United KingdomVis på kort

1 / 4
Tjekker aftenens pris

Du bliver ikke opkrævet endnu

Eller bestil det via telefon —(888) 789-8585
Topbedømt

Gæsterne vurderer stedet højest for service, food og cleanliness.

9.41.073Anmeldelser
  • Indtjekning fra 12.00Udtjekning senest 10.00.
  • Suverænt beliggenhedGæsterne vurderer beliggenheden 9.3 ud af 10, på Armada Guesthouse 28-30 Henry Street.

Fantastisk Havudsigt Ejendom i Redcar

Luksuriøse Faciliteter: Armada Guesthouse tilbyder komfortable familieværelser med moderne faciliteter, herunder fladskærms-tv, elkedel og gratis toiletartikler. Nogle enheder har endda et privat badeværelse med badekåber, hjemmesko og hårtørrer for ekstra bekvemmelighed.

Udflugtsklar: Nyd fordelene ved madpakker fra Armada Guesthouse til dine dagsture og eventyr uden for ejendommen.

Kystaktiviteter: Beliggende kun 300 meter fra Coatham Beach kan gæsterne forkæle sig selv med aktiviteter som snorkling og afslapning på stranden.

Hvad dette sted tilbyder

  • Gratis WiFi til rådighed
  • Gratis Wi-Fi
  • Parkering
  • Gratis parkering
  • Ikke-ryger værelser
  • Opvarmning
  • Familiesuiter
  • Kæledyr tilladt
  • Fax/photokopiering
  • Golfbane

Værelser

9.4

Topbedømt

Bedømt 9.4 ud af 10 af 1.073 gæster, der har boet her.

  • Renlighed9.4
  • Service9.8
  • Beliggenhed9.3
  • Værelser9.2
  • Faciliteter9.1
  • Værdi9.2
  • Mad & drikke9.7

Gæsterne nævner

Friendly hostsExcellent breakfastGreat locationClean and comfortable roomsGood value for money
  • BryanUnited Kingdom

    ·september 2026·Familie

    Everything was perfect we thoroughly enjoyed our stay.

    Cleanliness, rooms, breakfast, owners, great service

    Tap in the room didnt stay on long enough

  • stefanieGermany

    ·august 2026·Solorejsende

    Nettes Guesthouse in Strandnähe

    Das Haus liegt zentral und strandnah, aber trotzdem ganz ruhig. Das Zimmer war ein großes 3-Bett-Zimmer mit großem Fenster. Alles war sauber und freundlich. Der Betreiber war hilfsbereit.

    Im Badezimmer gab es am…

  • KateUnited Kingdom

    ·august 2026·Par

    Peaceful relaxing break in a clean comfortable friendly environment

    Lovely location right on the sea front. Plenty of parking (permit needed). Rooms had everything we needed. Lovely cooked breakfast

  • LynnUnited Kingdom

    ·august 2026·Solorejsende

    Excellent very good value. Will stay again

    Superb accommodation. Clean friendly staff. Very happy for use to leave our bag until later.

    Plug socket was behind bed but easy to pull bed out to put fan in middle off room. Limited hanging space for coats and towels…

  • KarenUnited Kingdom

    ·august 2026·Solorejsende

    Lovely place right next to the beach and dog friendly

    Location and staff

  • ShonaUnited Kingdom

    ·august 2026·Par

    Lively stay, would stay again and recommend to friends!

    Lovely comfortable room, friendly staff, close to the beach and eateries.

    No garden or nearby grass area for our dogs! Bathroom door was awkward to open as double bed was in the way, but these were only problems as we…

Anmeldelser er skrevet af gæster, der har booket gennem vores leverandør og boet der, og de vises, som de er skrevet, på deres eget sprog. Kategoriscore er leverandørens vurdering af nylige anmeldelser , opdateret december 2025.

Hvor du skal bo

Armada Guesthouse 28-30 Henry Street, Redcar, United Kingdom

Gæsterne vurderer beliggenheden til 9.3 ud af 10 — suverænt.

Værd at vide

Annullering

Hvert værelse viser sine egne vilkår, før du betaler.

De fleste priser kan afbestilles gratis indtil en dato, der er angivet på værelset.

Ikke-refunderbare priser er markeret som sådan.

Husregler

Indtjekning fra 12.00 indtil 10:00 PM

Udtjekning senest 10.00

Børn velkomne

Vis mere

Ingen kæledyr

Røgfrie værelser tilgængelige

Betaling & ejendom

Betales når du booker, ikke i receptionen.

Priserne inkluderer de skatter og gebyrer, vi kan se.

Ejendommen kan tage et kort ved indtjekning for ekstraudgifter.

Vis mere

Please inform of your expected arrival time in advance. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly using the contact details in your confirmation. A deposit may be required at the property.

Hvad vi tjekker for dig her

  • Kæledyrsgebyret og eventuel størrelsesbegrænsning, hvilket normalt er, hvor disse bookinger går i stykker.
  • Om der er plads til en pickup, trailer eller varevogn, ikke kun en bil.
  • Om prisen ændrer sig for dine datoer, og hvad den inkluderer.
  • Hvad ejendommen faktisk opkræver i receptionen oven i prisen.

Spørgsmål om Armada Guesthouse

Hvornår er indtjekning og udtjekning på Armada Guesthouse?

Indtjekning er fra 12.00. Udtjekning er senest 10.00. Hvis du ankommer sent, så fortæl os det, og vi beder ejendommen om at holde værelset.

Tillader Armada Guesthouse kæledyr?

Nej — ejendommen oplyser, at kæledyr ikke er tilladt.

Er der parkering på Armada Guesthouse?

Parkering er angivet blandt overnatningsstedets faciliteter. Om det er gratis, og om en plads kan reserveres, varierer, så vi tjekker det op mod dine datoer i stedet for at love det her.

Har Armada Guesthouse Wi-Fi?

Ja — internetadgang er angivet blandt ejendommens faciliteter.

Hvordan booker jeg Armada Guesthouse?

Indtast dine datoer ovenfor og book online, eller ring til (888) 789-8585, så gør vi det for dig — inklusive ting, en bookingformular ikke kan håndtere, såsom en blok værelser, en månedspris eller en faktura til din arbejdsgiver.

Hvor ligger Armada Guesthouse?

Armada Guesthouse 28-30 Henry Street, Redcar.

Andre steder, vi booker i Redcar

De har intet med bookingen ovenfor at gøre. Samme marked, prissat på samme måde, hvis denne ikke er den rigtige.

Alle ophold i Redcar
Red Barns Bed & BreakfastRed Barns Bed & Breakfast9.8 · 325 anmeldelserThe Beaches - En-suite RoomsThe Beaches - En-suite Rooms9.4 · 298 anmeldelserClaxton HotelClaxton Hotel8.9 · 1336 anmeldelser33 Turner street33 Turner street9.0 · 142 anmeldelserPark HotelPark Hotel8.6 · 1027 anmeldelser
Claxton HotelRedcar Seaview ApartmentsThe Beacon HotelRedcar StaycationsRedcar Beach SuitesAbbey GH All Rooms En-SuiteArmada ApartmentHost & Stay - Bellevue ApartmentsSeason StaysSeaview Luxury ApartmentsCricket View cottageThe Believe Boutique (Believe Bar & Bedrooms)Coastline Villas - Heart of Redcar 1 & 2 Bed Apartments, ideal for contractors and holidayersCharming 3 Bed Steps from Redcar Beach & StationSeaglass Cottage - RedcarHost & Stay - Regency Mansions ApartmentThe Lawrence, Redcar - 2 Bedroom Victorian House - Free On-Street Permit Parking, Fast Wifi, Virgin TV - Perfect for Contractors, Families and CouplesHanson HouseThe Guest PlaceCoastal 3 Bed Ideal for Families & ContractorsThe Beach SideHoneybee HouseStylish apartment with balcony, minutes from beachCosy StaysDovehouses

Populære destinationer

  • Hoteller i Rome
  • Hoteller i London
  • Hoteller i Milan
  • Hoteller i Athens
  • Hoteller i Kissimmee, FL
  • Hoteller i Naples
  • Hoteller i Dubai
  • Hoteller i Buenos Aires
  • Hoteller i Sao Paulo
  • Hoteller i Istanbul
  • Hoteller i Marrakech
  • Hoteller i Rio de Janeiro
  • Hoteller i Cape Town
  • Hoteller i Lisbon
  • Hoteller i Florence
  • Hoteller i Budapest
  • Hoteller i Manila
  • Hoteller i Madrid
  • Hoteller i Jakarta
  • Hoteller i Málaga
  • Hoteller i Tokyo
  • Hoteller i Kuala Lumpur
  • Hoteller i Porto
  • Hoteller i Paris
  • Hoteller i Ho Chi Minh City
  • Hoteller i Florianópolis
  • Hoteller i Nairobi
  • Hoteller i Osaka
  • Hoteller i Vienna
  • Hoteller i Palermo
  • Hoteller i New Delhi
  • Hoteller i Hanoi
  • Hoteller i Davenport, FL
  • Hoteller i Cairo
  • Hoteller i Bucharest
  • Hoteller i Seville
  • Hoteller i Canggu
  • Hoteller i Ubud
  • Hoteller i Tbilisi City
  • Hoteller i Venice
  • Hoteller i Split
  • Hoteller i Barcelona
  • Hoteller i Bangkok
  • Hoteller i Mexico City
  • Hoteller i Playa del Carmen
  • Hoteller i Marbella
  • Hoteller i Panama City Beach, FL
  • Hoteller i Tulum
  • Hoteller i Prague
  • Hoteller i Albufeira
  • Hoteller i Seoul
  • Hoteller i Catania
  • Hoteller i Warsaw
  • Hoteller i Kyoto
  • Hoteller i Bogotá
  • Hoteller i Myrtle Beach, SC
  • Hoteller i Belgrade
  • Hoteller i Bologna
  • Hoteller i Melbourne
  • Hoteller i Mar del Plata
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Rome
  • Med pool hoteller i Rome
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Rome
  • Gratis parkering hoteller i Rome
  • Kæledyrsvenligt hoteller i London
  • Med pool hoteller i London
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i London
  • Gratis parkering hoteller i London
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Milan
  • Med pool hoteller i Milan
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Milan
  • Gratis parkering hoteller i Milan
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Athens
  • Med pool hoteller i Athens
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Athens
  • Gratis parkering hoteller i Athens
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Kissimmee, FL
  • Med pool hoteller i Kissimmee, FL
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Kissimmee, FL
  • Gratis parkering hoteller i Kissimmee, FL
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Naples
  • Med pool hoteller i Naples
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Naples
  • Gratis parkering hoteller i Naples
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Dubai
  • Med pool hoteller i Dubai
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Dubai
  • Gratis parkering hoteller i Dubai
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Buenos Aires
  • Med pool hoteller i Buenos Aires
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Buenos Aires
  • Gratis parkering hoteller i Buenos Aires
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Sao Paulo
  • Med pool hoteller i Sao Paulo
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Sao Paulo
  • Gratis parkering hoteller i Sao Paulo
  • Kæledyrsvenligt hoteller i Istanbul
  • Med pool hoteller i Istanbul
  • Trinfrit & tilgængeligt hoteller i Istanbul
  • Gratis parkering hoteller i Istanbul
  • Hoteller i Albania
  • Hoteller i Argentina
  • Hoteller i Armenia
  • Hoteller i Australia
  • Hoteller i Austria
  • Hoteller i Azerbaijan
  • Hoteller i Belgium
  • Hoteller i Bosnia and Herzegovina
  • Hoteller i Brazil
  • Hoteller i Bulgaria
  • Hoteller i Canada
  • Hoteller i Chile
  • Hoteller i China
  • Hoteller i Colombia
  • Hoteller i Croatia
  • Hoteller i the Czech Republic
  • Hoteller i the Dominican Republic
  • Hoteller i Egypt
  • Hoteller i Finland
  • Hoteller i France
  • Hoteller i Georgia
  • Hoteller i Germany
  • Hoteller i Ghana
  • Hoteller i Greece
  • Hoteller i Hungary
  • Hoteller i India
  • Hoteller i Indonesia
  • Hoteller i Israel
  • Hoteller i Italy
  • Hoteller i Japan

Alle destinationerSteder at boHotelreservationerMånedlige & ugentlige priserVærelsesblokke & grupperTilgængelige værelserBilledkreditering

Hjælp

  • Kontakt os
  • Sådan fungerer booking
  • Ring til (888) 789-8585

Udforsk

  • Steder at bo
  • Hotelreservationer
  • Månedlige & ugentlige priser
  • Værelsesblokke & grupper
  • Tilgængelige værelser

Vilkår og indstillinger

  • Servicevilkår
  • Privatlivspolitik
  • Afbestillinger og tilbagebetalinger
  • Tilgængelighed

Om Callstay

  • Om os
  • Billedkreditering
© 2026 Callstay. Et Spotbo, Inc.-selskab.Priserne er de samme som ved direkte booking.

Fotos af deres forfattere, under de licenser, der er angivet i vores billedkreditering.