Callstay.com
Callstay.com
(888) 789-8585
Bonito

Boenden/Bonito

Pousada Mota

VärdshuRua das Flores, 1066, Bonito, BrazilVisa på karta

1 / 4
Kontrollerar kvällens pris

Du debiteras inte än

Eller boka via telefon —(888) 789-8585

8.2 · Mycket bra192 recensioner

  • Incheckning från 14:00Utcheckning senast 11:00.
  • Fantastiskt lägeGäster ger läget 8.8 av 10, på Rua das Flores, 1066.

Centralt Läge och Bekvämlighet Pousada Mota erbjuder praktisk boende i Bonitos stadskärna med gratis parkering och Wi-Fi. Turistbyrån kan ordna fantastiska dagsutflykter i området.

Bekväma Rum De luftkonditionerade rummen har TV, minibar och eget badrum med varm dusch för en avkopplande vistelse.

Läcker Frukost och Nära Till Attraktioner Börja dagen med en bufféfrukost som inkluderar färska frukter samt ett urval av varma och kalla drycker. Bekvämt beläget nära Bonitos bussterminal och Konferenscentret, med flygplatsen endast 15 km bort.

Boka nu för en oförglömlig vistelse på Pousada Mota, din ingång till att utforska Bonitos skönhet.

Vad boendet erbjuder

  • WiFi tillgängligt
  • Gratis WiFi
  • Parkering
  • Gratis parkering
  • Icke-rökfria rum
  • Luftkonditionering
  • Rumservice
  • Familjerum
  • Djur tillåtna
  • Privat parkering

Rum

8.2

Mycket bra

Betygsatt 8.2 av 10 av 192 gäster som bott här.

  • Renlighet8.3
  • Service8.8
  • Plats8.8
  • Rum7.7
  • Bekvämligheter7.4
  • Värde8.5
  • Mat & dryck7.9

Gäster nämner

Clean and well-maintainedHelpful staffGreat locationValue for money
  • RenataBrazil

    ·september 2026·Ensamresenär

    A localização é excelente, bem pertinho do centro. O café da manhã é muito bom. Fomos muito bem recepcionadas pelo Matheus desde o primeiro contato pelo whatsapp, ele nos deu várias dicas de onde comer (e onde não…

  • LambertBrazil

    ·september 2026·Par

    O chuveiro com a água bem quente! Fomos no frio então foi bom. Smart tv, frigobar e ar condicionado. Café da manhã simples, mas gostoso. Ótimo custo benefício

    A cama não é muito confortável, mas pra estadias curtas está…

  • kleginBrazil

    ·september 2026·Ensamresenär

    Localização

    Café da manhã

  • FABRÍCIOBrazil

    ·augusti 2026·Par

    Deixou a desejar

    Localização e o café da manhã são ok.

    Cama horrível, colchão velho, ao deitar virava um “buraco”

  • MiguelBrazil

    ·augusti 2026·Ensamresenär

    Conforto

  • FláviaBrazil

    ·augusti 2026·Ensamresenär

    Ótima

    Localização excelente , bem perto de tudo e com estacionamento amplo, funcionários excelentes e café da manhã bom

    Poderiam melhorar a qualidade das mantas, e toalhas , estavam limpas porém com uma cor encardida .

Recensioner skrivs av gäster som bokat via vår leverantör och bott här, de visas som skrivna och på deras eget språk. Kategoriomdömen är leverantörens tolkning av senaste recensioner, uppdaterad januari 2026.

Var du kommer att vara

Rua das Flores, 1066, Bonito, Brazil

Gäster betygsätter läget 8.8 av 10 – fantastiskt.

Att veta

Avbokning

Varje rum visar sina egna villkor innan du betalar.

De flesta priser kan avbokas kostnadsfritt fram till ett datum som visas på rummet.

Ej återbetalningsbara priser är markerade som sådana.

Husregler

Incheckning från 14:00 till 09:00 PM

Utcheckning senast 11:00

Barn välkomna

Visa mer

Inga husdjur

Rökfria rum finns

Betalning & boende

Betald vid bokning, inte i receptionen.

Priserna inkluderar de skatter och avgifter vi kan läsa av.

Boendet kan ta ett kort vid incheckning för extrasaker.

Visa mer

Please note that breakfast is served from 6:30 to 9:00.Please inform of your expected arrival time in advance. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly using the contact details in your confirmation. Guests are required to show a photo ID and credit card upon check-in. Please note that all Special Requests are subject to availability and additional charges may apply. Payment before arrival by bank transfer is required. The property will contact you after you book to provide instructions. Managed by a private host A deposit may be required at the property.

Vad vi skulle kolla åt dig här

  • Att det stegfria rummet faktiskt är ledigt på dina datum och om det är ett instegsbadkar eller ett badkar, vilket listan aldrig säger.
  • Husdjursavgiften och eventuell storleksbegränsning, vilket är där dessa bokningar vanligtvis går isär.
  • Om det finns plats för en pickup, en släpvagn eller en skåpbil, inte bara en bil.
  • Om priset ändras för dina datum, och vad det inkluderar.
  • Vad boendet faktiskt tar ut i receptionen utöver priset.

Frågor om Pousada Mota

Vilken tid är incheckning och utcheckning på Pousada Mota?

Incheckning är från 14:00. Utcheckning är senast 11:00. Om du anländer sent, berätta för oss så ber vi boendet att hålla rummet.

Tillåter Pousada Mota husdjur?

Nej — boendet uppger att husdjur inte är tillåtna.

Finns det parkering på Pousada Mota?

Parkering finns bland boendets faciliteter. Huruvida det är gratis och om en plats kan reserveras varierar, så vi kontrollerar det mot dina datum istället för att lova det här.

Har Pousada Mota Wi-Fi?

Ja – internetuppkoppling finns listad bland boendets faciliteter.

Har Pousada Mota rullstolsanpassade rum?

Boendet anger att det har stegfria eller tillgänglighetsanpassade faciliteter. Den flaggan är den minst pålitliga för att besvara frågan: ett hotell kan ha den och ändå ha ett steg vid entrén, eller ett badkar istället för en rullstolsanpassad dusch, och det säger inte om det tillgängliga rummet är ledigt på dina datum. Berätta vad du behöver så frågar vi boendet direkt istället för att läsa upp flaggan.

Hur bokar jag Pousada Mota?

Ange dina datum ovan och boka online, eller ring (888) 789-8585 så gör vi det åt dig — inklusive saker som ett bokningsformulär inte klarar, som ett rumskvarter, månadspris eller faktura till din arbetsgivare.

Var ligger Pousada Mota?

Rua das Flores, 1066, Bonito.

Andra ställen vi bokar i Bonito

Har inget med bokningen ovan att göra. Samma marknad, prissatt på samma sätt, för om denna inte är rätt.

Alla vistelser iBonito
Arte da Natureza Hotel BonitoArte da Natureza Hotel Bonito9.5 · 1308 recensionerPousada RemansoPousada Remanso9.6 · 108 recensionerHotel Pousada Águas de BonitoHotel Pousada Águas de Bonito9.3 · 196 recensionerBonito EcotelBonito Ecotel9.1 · 392 recensionerNOMADAS chalés, mini casinhas, bangalôs , área de camping e cozinha compartilhadaNOMADAS chalés, mini casinhas, bangalôs , área de camping e cozinha compartilhada9.3 · 97 recensioner
Pousada Galeria ArtesPousada Recanto DouradoHotel Pirá Miúnaibis Styles BonitoPousada do PeraltaPousada Villas BonitoHotel Pousada CalliandraHotel Pousada AraunaPousada SegredoPousada Voo das GarçasPousada Rancho JarinuHotel Pousada BonsaiMarruá HotelWetiga HotelCasa Dos PapagaiosCasa Victour, localização privilegiadaPousada Barra BonitaCasa Luna da Boa vistaHotel Paraíso das Águas BonitoAROMA'S SUITESCasa Viva BonitoPousada Pe de cedroChale para temporada - Bonito MSPousada ChamaméPousada Ceu de Estrelas

Populära destinationer

  • Hotell i Rome
  • Hotell i London
  • Hotell i Milan
  • Hotell i Athens
  • Hotell i Kissimmee, FL
  • Hotell i Naples
  • Hotell i Dubai
  • Hotell i Buenos Aires
  • Hotell i Sao Paulo
  • Hotell i Istanbul
  • Hotell i Marrakech
  • Hotell i Rio de Janeiro
  • Hotell i Cape Town
  • Hotell i Lisbon
  • Hotell i Florence
  • Hotell i Budapest
  • Hotell i Manila
  • Hotell i Madrid
  • Hotell i Jakarta
  • Hotell i Málaga
  • Hotell i Tokyo
  • Hotell i Kuala Lumpur
  • Hotell i Porto
  • Hotell i Paris
  • Hotell i Ho Chi Minh City
  • Hotell i Florianópolis
  • Hotell i Nairobi
  • Hotell i Osaka
  • Hotell i Vienna
  • Hotell i Palermo
  • Hotell i New Delhi
  • Hotell i Hanoi
  • Hotell i Davenport, FL
  • Hotell i Cairo
  • Hotell i Bucharest
  • Hotell i Seville
  • Hotell i Canggu
  • Hotell i Ubud
  • Hotell i Tbilisi City
  • Hotell i Venice
  • Hotell i Split
  • Hotell i Barcelona
  • Hotell i Bangkok
  • Hotell i Mexico City
  • Hotell i Playa del Carmen
  • Hotell i Marbella
  • Hotell i Panama City Beach, FL
  • Hotell i Tulum
  • Hotell i Prague
  • Hotell i Albufeira
  • Hotell i Seoul
  • Hotell i Catania
  • Hotell i Warsaw
  • Hotell i Kyoto
  • Hotell i Bogotá
  • Hotell i Myrtle Beach, SC
  • Hotell i Belgrade
  • Hotell i Bologna
  • Hotell i Melbourne
  • Hotell i Mar del Plata
  • Djur tillåtna hotell i Rome
  • Med pool hotell i Rome
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Rome
  • Gratis parkering hotell i Rome
  • Djur tillåtna hotell i London
  • Med pool hotell i London
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i London
  • Gratis parkering hotell i London
  • Djur tillåtna hotell i Milan
  • Med pool hotell i Milan
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Milan
  • Gratis parkering hotell i Milan
  • Djur tillåtna hotell i Athens
  • Med pool hotell i Athens
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Athens
  • Gratis parkering hotell i Athens
  • Djur tillåtna hotell i Kissimmee, FL
  • Med pool hotell i Kissimmee, FL
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Kissimmee, FL
  • Gratis parkering hotell i Kissimmee, FL
  • Djur tillåtna hotell i Naples
  • Med pool hotell i Naples
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Naples
  • Gratis parkering hotell i Naples
  • Djur tillåtna hotell i Dubai
  • Med pool hotell i Dubai
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Dubai
  • Gratis parkering hotell i Dubai
  • Djur tillåtna hotell i Buenos Aires
  • Med pool hotell i Buenos Aires
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Buenos Aires
  • Gratis parkering hotell i Buenos Aires
  • Djur tillåtna hotell i Sao Paulo
  • Med pool hotell i Sao Paulo
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Sao Paulo
  • Gratis parkering hotell i Sao Paulo
  • Djur tillåtna hotell i Istanbul
  • Med pool hotell i Istanbul
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Istanbul
  • Gratis parkering hotell i Istanbul
  • Hotell i Albania
  • Hotell i Argentina
  • Hotell i Armenia
  • Hotell i Australia
  • Hotell i Austria
  • Hotell i Azerbaijan
  • Hotell i Belgium
  • Hotell i Bosnia and Herzegovina
  • Hotell i Brazil
  • Hotell i Bulgaria
  • Hotell i Canada
  • Hotell i Chile
  • Hotell i China
  • Hotell i Colombia
  • Hotell i Croatia
  • Hotell i the Czech Republic
  • Hotell i the Dominican Republic
  • Hotell i Egypt
  • Hotell i Finland
  • Hotell i France
  • Hotell i Georgia
  • Hotell i Germany
  • Hotell i Ghana
  • Hotell i Greece
  • Hotell i Hungary
  • Hotell i India
  • Hotell i Indonesia
  • Hotell i Israel
  • Hotell i Italy
  • Hotell i Japan

Alla destinationerBoendenHotellbokningarMånads- & veckopriserRumsblock & grupperTillgängliga rumBildkrediter

Hjälp

  • Kontakta oss
  • Hur bokning fungerar
  • Ring (888) 789-8585

Upptäck

  • Boenden
  • Hotellbokningar
  • Månads- & veckopriser
  • Rumsblock & grupper
  • Tillgängliga rum

Villkor och inställningar

  • Användarvillkor
  • Integritetspolicy
  • Avbokningar och återbetalningar
  • Tillgänglighet

Om Callstay

  • Om oss
  • Bildkrediter
© 2026 Callstay. Ett Spotbo, Inc. företag.Priserna är desamma som vid direktbokning.

Fotografier av deras upphovsmän, under licenserna som anges i våra bildkrediter.