Callstay.com
Callstay.com
(888) 789-8585
Barreiras

Boenden/Barreiras

Hostel da Maísa

Hotell, 5-stjärnigtRua do Antigo Aeroporto, Barreiras, BrazilVisa på karta

1 / 4
Kontrollerar kvällens pris

Du debiteras inte än

Eller boka via telefon —(888) 789-8585

7.0 · Bra20 recensioner

  • Incheckning från 7:00Utcheckning senast 10:00.
  • Utmärkt lägeGäster ger läget 9.0 av 10, på Rua do Antigo Aeroporto.

Lyxigt Boende Upplev förstklassig komfort på vårt 5-stjärniga hotell i Barreiras. Njut av en bekväm vistelse med gratis WiFi och rumsservice tillgänglig för dig.

Eleganta Rum Koppla av i väldekorerade rum utrustade med mjuka sängkläder och fluffiga handdukar för din ultimata avkoppling.

Bekväm Plats Bara 14 km från Barreiras flygplats erbjuder vårt hotell enkel tillgång för resenärer som besöker området.

För att boka din vistelse på Quarto para 1 pessoa com ventilador, boka nu!

Vad boendet erbjuder

  • WiFi tillgängligt
  • Gratis WiFi
  • Rumservice
  • Icke-rökning i hela hotellet

Rum

7.0

Bra

Betygsatt 7.0 av 10 av 20 gäster som bott här.

  • Renlighet3.5
  • Service5.5
  • Plats9.0
  • Rum4.5
  • Bekvämligheter9.0
  • Värde9.0
  • Mat & dryck9.0

Gäster nämner

Friendly host who responded quickly.Affordable prices.
  • Sônia GodoyBrazil

    ·september 2026·Ensamresenär

    De tudo. Limpeza, organização, acolhimento. Muito bom mesmo

  • MagnoBrazil

    ·maj 2026·Ensamresenär

    Ventilador disponibilizado fez muito barulho. Quarto pequeno, logo ficou muito grave o som.

  • WesleyBrazil

    ·januari 2026·Ensamresenär

    Hostel da Maísa

    The facilities, staff and location

  • LucasBrazil

    ·november 2025·Ensamresenär

    Anfitriã muito simpática e respondia rápido.

  • Barbosa dos SantosBrazil

    ·november 2025·Ensamresenär

    Gusto benefício bom, local bem limpo!

  • MarleneBrazil

    ·oktober 2025·Ensamresenär

    Preço

    Quartos apertados

Recensioner skrivs av gäster som bokat via vår leverantör och bott här, de visas som skrivna och på deras eget språk. Kategoriomdömen är leverantörens tolkning av senaste recensioner, uppdaterad januari 2026.

Var du kommer att vara

Rua do Antigo Aeroporto, Barreiras, Brazil

Gäster betygsätter läget 9.0 av 10 – utmärkt.

Att veta

Avbokning

Varje rum visar sina egna villkor innan du betalar.

De flesta priser kan avbokas kostnadsfritt fram till ett datum som visas på rummet.

Ej återbetalningsbara priser är markerade som sådana.

Husregler

Incheckning från 7:00 till 08:00 PM

Utcheckning senast 10:00

Inga barn

Visa mer

Inga husdjur

Betalning & boende

Betald vid bokning, inte i receptionen.

Priserna inkluderar de skatter och avgifter vi kan läsa av.

Boendet kan ta ett kort vid incheckning för extrasaker.

Visa mer

This property does not accommodate bachelor(ette) or similar parties. A deposit may be required at the property.

Vad vi skulle kolla åt dig här

  • Om priset ändras för dina datum, och vad det inkluderar.
  • Vad boendet faktiskt tar ut i receptionen utöver priset.

Frågor om Hostel da Maísa

Vilken tid är incheckning och utcheckning på Hostel da Maísa?

Incheckning är från 7:00. Utcheckning är senast 10:00. Om du anländer sent, berätta för oss så ber vi boendet att hålla rummet.

Tillåter Hostel da Maísa husdjur?

Nej — boendet uppger att husdjur inte är tillåtna.

Har Hostel da Maísa Wi-Fi?

Ja – internetuppkoppling finns listad bland boendets faciliteter.

Hur bokar jag Hostel da Maísa?

Ange dina datum ovan och boka online, eller ring (888) 789-8585 så gör vi det åt dig — inklusive saker som ett bokningsformulär inte klarar, som ett rumskvarter, månadspris eller faktura till din arbetsgivare.

Var ligger Hostel da Maísa?

Rua do Antigo Aeroporto, Barreiras.

Andra ställen vi bokar i Barreiras

Har inget med bokningen ovan att göra. Samma marknad, prissatt på samma sätt, för om denna inte är rätt.

Alla vistelser iBarreiras
LOFT Moderno no Centro de Barreiras - Ar condicionado e Cozinha equipadaLOFT Moderno no Centro de Barreiras - Ar condicionado e Cozinha equipada9.0 · 282 recensionerVentura HotelVentura Hotel8.6 · 950 recensionerHotel californiaHotel california7.4 · 4 recensionerHotel Solar das MangueirasHotel Solar das Mangueiras7.6 · 57 recensionerSuíte Rio de Ondas 1Suíte Rio de Ondas 19.8 · 35 recensioner
Studios no City House - By Caracol UrbanoHotel Rancho VerdeEstúdio Moderno no City House - Área de lazer com vista 360º e PiscinaPARIS HOTELAp 805 com suíte Edifício City HouseBougainville BarreirasCondomínio City House : Conforto e vista privilegiada!Principe HotelLindo apartamento de 2/4 com ar condicionado em prédio familiarCity House Exclusive - By Caracol UrbanoCenter Apart HotelHotel Rio GrandeApartamento com vista da cidadeArquitetura Deslumbrante - Dream StudioCasa Frida KahloChácara CaliandraEstilo Industrial moderno - The Iron StudioHostel da Maisa Quarto casal com ar condicionado e banheiro compartilhadoHotel Canto D'OesteHotel das PalmeirasPousada do CarmoQuitinete para aluguelHotel Morada Nobre

Populära destinationer

  • Hotell i Rome
  • Hotell i London
  • Hotell i Milan
  • Hotell i Athens
  • Hotell i Kissimmee, FL
  • Hotell i Naples
  • Hotell i Dubai
  • Hotell i Buenos Aires
  • Hotell i Sao Paulo
  • Hotell i Istanbul
  • Hotell i Marrakech
  • Hotell i Rio de Janeiro
  • Hotell i Cape Town
  • Hotell i Lisbon
  • Hotell i Florence
  • Hotell i Budapest
  • Hotell i Manila
  • Hotell i Madrid
  • Hotell i Jakarta
  • Hotell i Málaga
  • Hotell i Tokyo
  • Hotell i Kuala Lumpur
  • Hotell i Porto
  • Hotell i Paris
  • Hotell i Ho Chi Minh City
  • Hotell i Florianópolis
  • Hotell i Nairobi
  • Hotell i Osaka
  • Hotell i Vienna
  • Hotell i Palermo
  • Hotell i New Delhi
  • Hotell i Hanoi
  • Hotell i Davenport, FL
  • Hotell i Cairo
  • Hotell i Bucharest
  • Hotell i Seville
  • Hotell i Canggu
  • Hotell i Ubud
  • Hotell i Tbilisi City
  • Hotell i Venice
  • Hotell i Split
  • Hotell i Barcelona
  • Hotell i Bangkok
  • Hotell i Mexico City
  • Hotell i Playa del Carmen
  • Hotell i Marbella
  • Hotell i Panama City Beach, FL
  • Hotell i Tulum
  • Hotell i Prague
  • Hotell i Albufeira
  • Hotell i Seoul
  • Hotell i Catania
  • Hotell i Warsaw
  • Hotell i Kyoto
  • Hotell i Bogotá
  • Hotell i Myrtle Beach, SC
  • Hotell i Belgrade
  • Hotell i Bologna
  • Hotell i Melbourne
  • Hotell i Mar del Plata
  • Djur tillåtna hotell i Rome
  • Med pool hotell i Rome
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Rome
  • Gratis parkering hotell i Rome
  • Djur tillåtna hotell i London
  • Med pool hotell i London
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i London
  • Gratis parkering hotell i London
  • Djur tillåtna hotell i Milan
  • Med pool hotell i Milan
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Milan
  • Gratis parkering hotell i Milan
  • Djur tillåtna hotell i Athens
  • Med pool hotell i Athens
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Athens
  • Gratis parkering hotell i Athens
  • Djur tillåtna hotell i Kissimmee, FL
  • Med pool hotell i Kissimmee, FL
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Kissimmee, FL
  • Gratis parkering hotell i Kissimmee, FL
  • Djur tillåtna hotell i Naples
  • Med pool hotell i Naples
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Naples
  • Gratis parkering hotell i Naples
  • Djur tillåtna hotell i Dubai
  • Med pool hotell i Dubai
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Dubai
  • Gratis parkering hotell i Dubai
  • Djur tillåtna hotell i Buenos Aires
  • Med pool hotell i Buenos Aires
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Buenos Aires
  • Gratis parkering hotell i Buenos Aires
  • Djur tillåtna hotell i Sao Paulo
  • Med pool hotell i Sao Paulo
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Sao Paulo
  • Gratis parkering hotell i Sao Paulo
  • Djur tillåtna hotell i Istanbul
  • Med pool hotell i Istanbul
  • Stegfritt & tillgängligt hotell i Istanbul
  • Gratis parkering hotell i Istanbul
  • Hotell i Albania
  • Hotell i Argentina
  • Hotell i Armenia
  • Hotell i Australia
  • Hotell i Austria
  • Hotell i Azerbaijan
  • Hotell i Belgium
  • Hotell i Bosnia and Herzegovina
  • Hotell i Brazil
  • Hotell i Bulgaria
  • Hotell i Canada
  • Hotell i Chile
  • Hotell i China
  • Hotell i Colombia
  • Hotell i Croatia
  • Hotell i the Czech Republic
  • Hotell i the Dominican Republic
  • Hotell i Egypt
  • Hotell i Finland
  • Hotell i France
  • Hotell i Georgia
  • Hotell i Germany
  • Hotell i Ghana
  • Hotell i Greece
  • Hotell i Hungary
  • Hotell i India
  • Hotell i Indonesia
  • Hotell i Israel
  • Hotell i Italy
  • Hotell i Japan

Alla destinationerBoendenHotellbokningarMånads- & veckopriserRumsblock & grupperTillgängliga rumBildkrediter

Hjälp

  • Kontakta oss
  • Hur bokning fungerar
  • Ring (888) 789-8585

Upptäck

  • Boenden
  • Hotellbokningar
  • Månads- & veckopriser
  • Rumsblock & grupper
  • Tillgängliga rum

Villkor och inställningar

  • Användarvillkor
  • Integritetspolicy
  • Avbokningar och återbetalningar
  • Tillgänglighet

Om Callstay

  • Om oss
  • Bildkrediter
© 2026 Callstay. Ett Spotbo, Inc. företag.Priserna är desamma som vid direktbokning.

Fotografier av deras upphovsmän, under licenserna som anges i våra bildkrediter.